ІНСТРУКЦІЯ*

для медичного застосування препарату

ТАМІСТОЛ® (TAMІSTOL®)

Склад лікарського засобу: діюча речовина: мірамістин; 1 супозиторій містить мірамістину 0,015 г;

Фармакологічна група. Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються у гінекології, за винятком комбінацій з кортикостероїдами.

Код АТХ G01 А.

Тамістол® – протимікробний препарат (антисептик). Діюча речовина мірамістин – катіонна поверхнево-активна речовина з протимікробною (антисептичною) дією. В основі дії мірамістину – пряма гідрофобна взаємодія молекули з ліпідами мембран мікроорганізмів, що призводить до їх фрагментації і руйнування.

На відміну від інших антисептиків, мірамістин має високу вибірковість дії відносно мікроорганізмів, оскільки практично не діє на мембрани клітин людини. Цей ефект пов'язаний з іншою структурою клітинних мембран людини (значно більшою довжиною ліпідних радикалів, що різко обмежують можливість гідрофобної взаємодії мірамістину з клітинами).

Мірамістин має виражену антимікробну дію відносно грампозитивних і грамнегативних, аеробних і анаеробних, спороутворюючих і аспорогенних бактерій у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами з полірезистентністю до антибіотиків. Діє згубно на збудників захворювань, що передаються статевим шляхом (гонококи, бліді трепонеми, трихомонади, хламідії), а також на віруси герпесу, імунодефіциту людини тощо. Має протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus і роду Penicillum, дріжджові (Rhodotorula rubra, Torulopsis gabrata і ін.) і дріжджоподібні (Candida albicans, Candida krusei і ін.) гриби, дерматофіти (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Trichopphyton verrucosum, T. schoenleini, T. violaceum, Epidennophyton Kaufman-Wolf, E. floccosum, Microsporum gypseum, Microsporum canis і ін.), а також на інші патогенні гриби (наприклад, Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur)) у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до хіміотерапевтичних препаратів.

Під дією мірамістину знижується стійкість мікроорганізмів до антибіотиків. Мірамістин має протизапальний ефект, підсилює місцеві захисні реакції, регенераторні процеси, активізує механізми імунного захисту. Не впливає на гормональний статус.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до компонентів препарату, інтравагінально в період вагітності (безпека застосування не досліджена).

Особливі застереження. Ефективність препарату залежить від ретельного дотримання правил його застосування:

1. Уводити супозиторій якомога глибше у піхву / пряму кишку;

2. Не використовувати мило чи інші засоби на основі мила для туалету статевих органів впродовж 2 годин до та 2 годин після інтравагінального уведення Тамістолу® (для цього слід використовувати тільки чисту воду).

Побічні ефекти. В окремих випадках можливе короткочасне відчуття печіння, що зникає через 15-20 с і не потребує припинення лікування.

Категорія відпуску.  Без рецепта.

ВИРОБНИК: АТ «Лекхім-Харків», Україна, 61115, м. Харків, вул. 17-го Партз'їзду, 36.

Дистрибуція і маркетинг в Україні: ТОВ «ВАЛАРТІН ФАРМА», Україна, 08130, Київська область, Києво-Святошинський р-н, с Чайки, вул. Грушевського 60, e-mail: info@valartin.com, www.valartin.com.

Лікарський засіб, реєстраційне посвідчення №UA/13948/01/01 з 06.10.2014 по 06.10.2019.

Інформація для професійної діяльності медичних і фармацевтичних працівників.

Повна інформація про лікарський засіб міститься в інструкції для медичного застосування препарату.

Зберігати в місцях недоступних для дітей.

* ПОВНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЛІКАРСЬКИЙ ЗАСІБ МІСТИТЬСЯ В ІНСТРУКЦІЇ ДЛЯ МЕДИЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ