Єдиний в Україні мірамістин у вигляді супозиторіїв.

Для ефективного лікування бактеріального вагінозу, кольпіту, вагінального кандидозу, як в якості монотерапії, так і при комплексному застосуванні.

Історія створення мірамістину, хімічна назва якого бензілдіметіл [3-(мірістоіламіно)пропіл] амоній хлорид, почалася в 1949 році в США, коли з'явився патент на його виробництво. Історія створення мірамістину, хімічна назва якого бензілдіметіл [3-(мірістоіламіно)пропіл] амоній хлорид, почалася в 1949 році в США, коли з'явився патент на його виробництво. Однак технологія була такою, що отриманий препарат містив значну кількість домішок онкогенної дії і створювався з використанням особливо шкідливих для здоров'я людини реагентів, що зменшувало широту і ефективність його застосування. Лише через 40 років, в 1991 році мірамістин був зареєстрований як засіб індивідуальної профілактики венеричних захворювань, а згодом, завдяки численним дослідженням, став застосовуватися в хірургії, комбустіології, гінекології та інших напрямках медицини.

Мірамістин має виражену бактерицидну дію відносно безлічі бактерій, включаючи госпітальні штами з величезною стійкістю до антибіотиків. В основі його дії - гідрофобна взаємодія молекули активної речовини з ліпідами мембран мікроорганізмів, в результаті чого відбувається пригнічення їх життєдіяльності, фрагментація і руйнування. Вкрай важливою властивістю мірамистину є висока вибірковість дії відносно мікроорганізмів - препарат практично не впливає на оболонки клітин людського організму.